Jak sestavit vysněný šperk

Práce s kameny mě vždy vedla formou intuice. Většinou až následně mi přišly dodatečné informace, které mě utvrzovali ve správnosti pocitů a výběru toho a onoho. Proto cítím jako důležité zdůraznit, BUĎ OTEVŘENÁ, BUĎ OTEVŘENÝ, nech proudit pocity, vjemy, případné malé signály v podobě informací kolem tebe, které můžou předcházet, nebo doprovázet celkový výběr. Dej si na čas.

Kameny

Jak už to tak bývá, je mnoho způsobů, kterými můžeš vybírat konkrétní kameny, nebo případné doplňkové záležitosti. Pokusím se zde zaměřit na ty nejdůležitější atributy, se kterými se nejvíce potýkáme.

Jak jsem již napsala, první varianta je přistoupit k výběru skrze tvou intuici a důvěru, že vše je tak, jak má být pro nejvyšší dobro a užitek. Jinými slovy kámen, který tě zaujal, vyzařuje energii, která je v harmonii tvou energií nebo tato energie potřebuje dosytit.

Nejběžnější přístup, který se nabízí při výběru kamene bývá podle data narození, našeho znamení zvěrokruhu.

Pokud chceš jít více do hloubky, nabízí se další rozměr.. Zaměřit na svůj aktuální stav, na situace, témata, věci, které ve svém životě řešíš a vybrat vhodné kameny podle jejich energie, která působí na naše energetická centra – ČAKRY . Tyto centra mají své konkrétní barvy, takže pokud tě přitahují určité barvy kamenů, je dost možné, že v pozadí je potřeba dosytit některé z nich.

Často se vybrané kameny doplňují křišťálem pro svou univezrálnost. Vedle ostatních kamenů zesiluje jejich energii a harmonizuje je. Pro zpestření po domluvě též drobné korálky.

Na těchto stránkách můžeš vybírat z obrovské škály kamenů https://www.koralek-obchod.cz/mineralni-koralky-a-ostatni/

Doporučuji hlídat si, aby u kamene bylo napsáno přírodní a vyhledávat přirozené nebarvené. Dále je důležité rozmyslet si velikost konkrétních korálků, které se pohybují v rozmezí 2- 8 mm, z toho nejběžněji se používá 6 mm. Větší přívěs tvořený z větších korálků je třeba navlékat na pevnější silon z důvodu prověšení a degradace materiálu. Pokud jsou korálky drobnější, je možné zvážit přírodní bavlnu. Lze kombinovat různé druhy kamenů, moc hezky také vypadá sestupné skládání od větších kamenů k menším směrem dolů.

Tip k zamyšlení: Jelikož můžou kameny v zimním období po nasazení na krku chvíli studit, můžete náhrdelník v této oblasti obohatit o pár přírodních dřevěných korálků, a máte po problému 🙂 Pokud chcete pouze kameny, nezoufejte, rychle se přizpůsobí a zahřejí.

Velikost přívesu

Prozatím jsem vyráběla spíše náhrdelníky dlouhé kolem 123 cm, které svým krystalem harmonizují spodní čakry a dají se též dát dvojmo kolem krku a krystal tak nechat působit na zátylku. Popřípadě se dají omotat též kolem ruky. Brzy doplním orientační obrázek s možnými velikostmi. Tvou požadovanou velikost můžeš jednoduše odměřit provázkem který následně přeměříš pravítkem.

V případě kratšího náhrdelníku lze využít zapínací patent.